Tüm Dünyadan 2 2 8 2 Kişi Sohbet Odalarında Sizleri Bekliyor
chat-head

Canlı Sohbet

İnsanlar yaradılışları gereği her zaman yanında bir dosta ve sırdaşa ihtiyaç duyarlar. Hiç kimse bu hayatta yalnız kalmayı istemez. İlk önceleri aile ortamında anne ve babamız ile kalabalık bir ortamda büyümemize rağmen, sonraları tek başına yaşayan bireyler haline geliriz. Üniversite hayatı ile birlikte kişiler evden koparlar ve yeni bir geleceğin adımlarını atmış olurlar. Bundan sonraki yaşantımızda aile faktörü ikinci sırada kalmaktadır. İlk sırayı arkadaşlıklar ve çevremizdeki diğer insanlar almaktadır. Aile ortamından uzaklaşan gençler; kendilerini yetişkin bir birey olarak görürler ve gerek kendini ispatlama çabası gerekse yalnızlıklarını hafifletmek için çevrelerinin çok kişiden oluşmasını isterler. Bunun için elinden geleni yapan gençler yine de daha fazlası olsun ister. Gerçek hayattaki dostların azlığı insanı canlı sohbet edilen chat sitelerine yönlendirmektedir. Buralarda istenilen sayıda ve cinsiyette birçok arkadaş bulmak mümkündür. Gerçek hayatta dost edinmek için büyük çabalar sarf etmek gerekli olduğu halde canlı sohbet sitelerinde bir tıkla birçok arkadaşımız olabilir. İşte insanların dost ihtiyaçları ergenlik döneminde başlamakta olup, ölene kadar olması istenilen bir ihtiyaçtır. İnsanlar bu ihtiyaçlarını yakın çevresinde arayıp bulmak yerine internetten bulmayı da tercih edebilirler. İnternette edinilen dostluklar bazen gerçek hayattakinden daha kalıcı olabilir. Daha çok da olabilir. Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı canlı sohbet hatları günümüzde oldukça fazla ilgi görmektedir.

Canlı Sohbet Sitelerinde Kurulan Arkadaşlıklar

Canlı sohbet sitelerinde insanlar çok kolay arkadaşlık kurmaktadırlar. Buralara giriş yaptığınızda, sizin gibi birçok kişi de aynı amaç doğrultusunda giriş yapmıştır. Onların da amacı arkadaşlık kurmak ve sohbetler etmektir. Burada kurulan dostluklar herhangi bir çıkar amacı gütmez. Karşınızdaki insanlar sizden maddi ve manevi olarak herhangi bir şey talep etmezler. Yani sizin istemediğiniz onay vermediğiniz hiçbir şeyin burada olabilme durumu yoktur. Aynı amaç doğrultusundaki insanların toplanmış oldukları yer olarak da bu siteleri tanımlayabiliriz. ‘’Yalnızlık Allah’a mahsustur’’ sözünü unutmamak ve çeşitli arkadaşlıklar kurmak isteyen insanların buluşma yeri diye de tanımlayabiliriz. Bu sitelerde kurulan dostluklar uzun ömürlü ya da geleceğe yönelik birliktelik oluşturacak şekilde de olabilir. Kız erkek ilişkilerinde buralarda tanışıp evlenen birçok kişi olduğunu da görmekteyiz ve bilmekteyiz. Durum böylesine hoş, ortam da böylesine güzelse neden canlı sohbet ortamları olan sitelere giriş yapmayalım ki? Böyle sohbet sitelerinde arkadaşlarınızı siz kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İstediğiniz kişilerle konuşup sohbet etmekte özgürsünüz. İstemediğiniz insanlarla görüşmek zorunda değilsiniz. Sizi sıkıntıya sokan rahatsız eden birisi varsa site yöneticisine şikayet edebilirsiniz. Yani hobilerinizin ve ortak yönlerinizin uygun olduğu kişilerle konuşursunuz, diğerleriyle konuşmak zorunda kalmıyorsunuz. Yapacağınız her şey kendi hür iradenizle ortaya çıkmaktadır.

Canlı Sohbet Sitelerinde Ne Gibi Dostluklar Kurulabilir?

Bu sitelerde bulunan insanlarla kültürel ilişkiler kurabilirsiniz. Neticede ülkenin dört bir yanından gelen kişiler, size farklı kültürlerin adet ve törelerini öğretebilirler. Bilmediğiniz, görmediğiniz birçok kesimden gelen insanlarla kültür ilişkisi haricinde farklı fikir alış verişlerinde de bulunabilirsiniz. Bir konu üzerine konuşmaya başladığınızda bütün bunları zaman içerisinde zaten kendiniz yaşayarak göreceksiniz. Canlı sohbet siteleri içerisinde sizin uğraştığınız meslek dalı ile alakalı başka mesleklere sahip insanlar da bulunmaktadır. Onlarla iş sohbetleri yapabilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Ayrıca genel sohbetler de edebilir, özelden baş başa da konuşabilirsiniz. Edilen sohbetler; spordan sinemaya, siyasetten gidilecek tatile kadar olan her türlü konuyu içeriyor olabilir. İlgi alanınızı oluşturacak bütün konuşmaları rahatlıkla hem cinsinizle ya da karşı cinsinizle yapabilirsiniz. Buralarda tanışıp uzun zaman konuşan kişiler, arkadaşlıklarını gerçek hayata da taşıyabilirler. Bunların örnekleri oldukça fazladır. Ayrıca bir kız arkadaş ya da erkek arkadaş bulma durumları da buralarda söz konusu olmaktadır. Diğer yarım dediğiniz kişi yakınınızda değilse, belki de uzaklardadır. Bunu siz bilemezsiniz. Ancak arayarak onu bulabilirsiniz.
Canlı Sohbet Etmek İstiyorum? Ne Yapmalıyım?
İnsanlar arkadaşlıklar kurmak, sohbet etmek, dertleşmek ihtiyaçlarını canlı sohbet edilen sitelerde giderebilirler. Bunun için yapmanız gereken şey çok basittir. Herhangi bir arkadaşlık sitesine giriş yapmanız; bir nik ve şifre belirlemeniz yeterli olacaktır. Bu sitelerin çoğunluğuna üye olmanıza bile gerek yoktur. Genelde ücretsizdirler. Sizden para talep etmezler. Nik ve şifre belirledikten sonra, siteye giriş yaparsınız ve sizin gibi orada bulunan insanlara selam, merhaba yazabilirsiniz. Kişilerle yazışarak zaman içerisinde içlerinden sizin kafa yapınıza uygun olanları ayırt edebilirsiniz. Yazışmanın yetmediği zamanlarda görüntülü konuşabilirsiniz ya da mikrofon ile sesli sohbet edebilirsiniz. Belli bir süre yazıştıktan sonra tanımak istediğiniz kişiyi canlı olarak görmek size ayrıca bir mutluluk verecektir. Normal hayatınıza dönüp baktığınızda kaç tane arkadaşınız vardır ki? Bunların içinden kaç tanesi gerçek dosttur? Herhalde bulduğunuz sayı, parmak sayınızı geçmemiştir. Ama internetteki canlı sohbet sitelerinde istediğiniz sayıda arkadaş edinmeniz mümkün olacaktır. Hem de sizin ihtiyaç duyduğunuz her saat ve her yerde, istediğiniz türden sohbetler edebileceksiniz. Zaten gerçek dostluklarda ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda arkadaşımız yanımızda olsun istemez miyiz? Bu sitelerdeki arkadaşlıkların şöyle bir avantajı daha vardır: Konuşmak istediğiniz konuları utanmadan sıkılmadan karşınızdakine anlatabileceksiniz. Çünkü gerçek hayattaki bir arkadaşınız sizi ayıplar ya da sorgular. Burada böyle bir şey söz konusu olmayacaktır. Dertlerinizi ve sorunlarınızı karşınızdaki kişilere rahatlıkla yazabileceksiniz. Ondan tavsiyeler alabileceksiniz. Konuşmaların sonu sorgulamaya değil çözüm üretmeye yönelik olacaktır. Bunlar da sizin arkadaşlık kurmanızda içinizin rahatlamasına sebep olur. Belki de hayatınıza yeni bir yön vermede bu fikirlerin çok büyük bir önemi de olabilir.
Utangaç, Çekingen İnsanlar Ve Canlı Sohbet Siteleri
Her insan aynı değildir. Bazı insanlar çevrelerine verdikleri pozitif enerji ile çok çabuk dostluk kurabilirler. Ama bazı insanlar da arkadaş edinmekte zorlanabilirler. Utangaç bir yapınız vardır ve kendinizi gerçek hayatta ifade etme zorluğu çekiyor olabilirsiniz. Canlı sohbet sitelerindeki insanlar, daha rahat arkadaşlık kurabilirler. Bu durum teorik olarak ispatlanmıştır. Normal hayatta 3-5 kişi ile arkadaşlık kuran kişiler internet ortamında listeler dolusu arkadaşa sahip olabilmektedirler. Sanıyorum bu durum; yüz yüze gelindiği zaman kendini anlatırken zorlanmaktan geliyordur. Konuşulacak konuları yazıya dökmek, o kişiyi görmeden daha kolay oluyordur. Normalde konuşacak konu bulmakta zorlanan kişiler, buralarda daha rahat ve daha öz güvenli olabiliyorlar. Kendimizi geliştirmenin ve kendimize olan güvenin artması için canlı sohbet edebileceğimiz yerlere giriş yapmak, kişiliğimizin gelişmesi için faydalı olacaktır. Özellikle utangaç ve çekingen olan insanlar bu sitelere giriş yapıp arkadaş çevresini genişlettikleri gibi, diğer insanlar da arkadaşlarını çoğaltmaktadırlar. Şöyle ki; çok zamanımızı alan gergin iş ortamı bitiminde biraz rahatlamak biraz da farklı şeyler yapmak isteriz. Sıcak bir ev ortamı içerisinde bilgisayar ya da akıllı telefonunuz ile canlı sohbet sitelerine giriş yaparak az olan arkadaş çevremizi çoğaltmamız mümkündür. Görüldüğü üzere internette her türlü konuyu konuşabileceğimiz, dertlerimizi anlatabileceğimiz arkadaşlar edinmemiz oldukça kolay bir durumdur. Site içerisinde sizin gibi birçok insan canlı sohbet edebilmek için gelmişlerdir. Buralar güvenli arkadaş edinme yerleridir. Siz de istediğiniz zamanlarda gerçek dost ve sırdaşları burada bulabilirsiniz. İsterseniz gülün eğlenin, isterseniz derdinizi anlatın çözüm üretin. Aynı amacı güden birçok insanla bu sitelerde bulunmak size mutluluk verecektir.

Mobil telefonlarımızdan sınırsız chat yapma keyfi!

google-play-2

Kelebek.Org sunucumuza mobil uygulamımızı indirerek mobil telefonlarınızdan dilediğiniz an bağlantı kurabilirsiniz.

Kategoriler : islami sohbet - zurna sohbet - mynet sohbet - bedava sohbet - cinsel sohbet - İstanbul Sohbet - Ankara Sohbet Odaları - Canlı Chat - Canlı Sohbet - Dini Chat Odaları - İslami Chat Odaları - İslami Chat Siteleri - İslami Sohbet Siteleri - İstanbul Chat Odaları - izmir chat odaları - izmir sohbet odaları - izmir sohbet siteleri - Kaliteli Sohbet Siteleri - mIRC Chat Odaları - mIRC Chat Siteleri - mIRC Sohbet Odaları - mIRC Sohbet Siteleri - mIRC Chat Odaları - Mobil Sohbet Odaları - Sohbet Odaları - Sohbet Odası - TR Chat Odaları - Ücretsiz Sohbet Odaları - Üyeliksiz Sohbet Siteleri