Tüm Dünyadan 2 2 8 2 Kişi Sohbet Odalarında Sizleri Bekliyor
chat-head

Mirc Chat Odaları Nelerdir?

Chat siteleri internet üzerinden sanal dünyada akıllı telefon/tablet/bilgisayar ile yapılan sohbet ve arkadaşlık siteleridir. Gerçek hayattaki sosyalleşmenin ve arkadaş sahibi olmanın internet dünyasındaki karşılığı sohbet siteleri ve chat siteleridir. Yeni insanlar tanımayı, yeni dostluklar kurmayı kolaylaştıran sohbet siteleri doğru kullanıldığı takdirde hayatı kolaylaştıran uygulamalardır. Sohbet sitelerinde sohbet yazılı olarak, sesli olarak ya da görüntülü konuşma olarak yapılabilir. Sohbet eden kişileri ilk olarak yazılı mesajlaşma şeklinde konuşup birbirlerini tanıma aşamalarında böyle ilerlerler. Birbirlerini tanıyan ve birbirlerini görmek isteyen kişiler görüntülü konuşma seçeneğini seçerek konuşmaya devam ederler. Online sohbetin adresi olan chat siteleri günlük koşuşturma içinde gerçek dünyada sosyalleşemeyen ve yeni insanlarla tanışmak zamanı olmayan kişilerin çok kullandıkları sosyalleşme platformudur. İnternette sohbet sitelerine girişi daha kolay ve daha kullanılabilir yapan kodlar ile mirc chat odaları oluşmuştur. Mirc kodları ile chat odalarında kullanılan komutlar daha kolay kullanılabilmekte ve sohbetteki kişiler daha eğlenceli sohbetler yapabilmektedirler. Günümüzde bütün chat odaları mirc özelliğini taşımaktadır. Mirc programı ilk olarak Khaled Mardam tarafından online sohbet siteleri için bulunan bir programdır. Zaman içinde mirc programı sohbet siteleri için farklı özellkler de eklenerek geliştirilmiştir. Farklı versiyonları geliştirilen mirc programı ile mirc chat odaları ve chat sitelerinin keyifli kullanımını sağlamaktadır. Mirc programı masa üstü bilgisayar ve laptoplara indirilen programlar olduğu gibi cep telefonu ve tabletlere de indirilebilen bir uygulamadır.

Mirc Chat Odalarının Kullanımı Nasıl Olur?

Mirc programını chat sitelerine giriş yapılacak olan cihaza indirip bu kurulan program üzerinden mirc chat odaları girişi yapılabilmektedir. Mirc programını indirmeyenler için de giriş yapılacak sohbet sitesinin uzantısına mirc kodunu eklemek gerekmektedir. Mirc programı ile mirc chat odaları içinde kullanılan komutlarda eğlenceli komutlar sayesinde konuşma ve sohbetin eğlenceli hale gelmesinin yanında istenmeyen sohbetlerin yapılmasının da önüne geçilmektedir. Mirc komutları ile sohbet odasında görüşme yapmak istenmeyen kişiyi sohbet odasından atma gibi çok kullanılan bir komut vardır. Mirc programının ilgi çeken özelliklerinden biri de kişiye özel komutların bulunmasıdır. Sohbet odasındaki kişinin kendisini anlatan ve kendi özelliklerini kapsayan komutlar da mirc chat odalarında en ilgi çekici özelliklerdir. Bu özel komutlar için mirc programı içinde yetkili olmak gerekmektedir. Chat sitelerinde mirc programını kullanmanın en büyük avantajı sohbet etmek istenilen kişilerin özelliklerini de seçebilmektir. Örneğin sohbet etmek istenilen kişilerin yaş aralığını, cinsiyetini ya da hangi hobileri olsun isteniyorsa onları seçip o özellikte kişilerin sohbet listesine girmesi sağlanabilir.

Mirc Chat Odalarında Nick Name

Chat sitelerine giriş yapılırken nick name yani takma ad belirlemek gerekir ve bu takma ad sohbetlerde kullanılmaktadır. Nick name yani takma ad bir çeşit rumuzdur. Mirc chat odaları girişi rumuz ve belirlenen şifre ile yapılır. Nick name her chat sitesinde bir tane olmalıdır aynı chat sitesinde aynı nick nameden 2 tane olmaz. Kişi isterse kendi adını da kullanabilir fakat sanal dünyadaki sanal sohbetlerde kişiler kendi kimliklerini gizli tutmaktadırlar. Chat sitelerinde sohbet sanal dünyada yapılan sohbet olduğu için sohbet eden kişiler ilk zamanlar gerçek kimliklerini göstermezler ve farklı bir kişi olarak sohbet ederler. Belli bir süre geçtikten sonra eğer isterlerse ve tamamen kendi rızaları ile gerçek kimliklerini açıklayabilirler. Bu sebeple çoğu kullanıcılar kendi isimlerinden farklı bir nick name kullanılırlar. Sohbet eden kişi mirc chat odaları içinde bu nick name ile tanınmaktadır.

Mirc Chat Odalarında Sohbet Etmenin Avantajları

Chat odaları ve sohbet sitelerinde internetin sınırsız dünyası ile sınırsız sayıda kişi ile sohbet etme fırsatı vardır. Mirc komutları ile sohbet sitesinde istenilen özelliklerde, tercih edilen bölgede ya da tercih edilen şehirde yaşayanlar ile sohbet etme şansı da vardır. Örneğin mirc chat odaları içinde #yürüyüş şeklinde arama yapıldığı takirde yürüyüş yapmaktan hoşlanan kişiler listelenir. Bu kişiler içinden sohbet edilmek istenen kişi seçilebilir. #ankara şeklinde bir arama yapıldığında da Ankara’da yaşayan kişiler ile sohbet etme seçeneği listelenir. Bu özellikleri ile mirc komutları kullanılarak kişinin kendi özelliklerine uygun kişiler ile bir araya gelip onlarkla sohbet etmelerini sağlar. Sohbet siteleri ve chat siteleri evden ya da işyerinden çıkmadan sohbet etme ve arkadaş bulma fırsatı veren platformlar olduğu için dışarı çıkamayan kişilerin sosyalleşmelerini sağlamaktadırlar. Örneğin bir sağlık sorunu olan ve bu sağlık sorunu yüzünden dışarı çıkamayan kişi evden çıkamadığı için bu durumdan psikolojisi kötü etkilenebilir. Chat siteleri ile evden çıkma şansı olmayan saplık sorunu olan kişi evden arkadaş bulup sohbet edebilmekte ve bu durumun psikolojisini kötü etkilenmesinin önüne geçmektedir. Sağlık sorunu olan kişi chat sitelerinde yeni arkadaşlar bulup sohbet edip hem saplık sorununu unutmakta hem de keyifli vakit geçirebilmektedir. Yoğun iş temposu ile çalışan ve işyerinden dışarı çıkmaya fırsat bulamayan bir çalışan işyerinden çıkmadan chat sitelerine giriş yapıp kısa bir mola verip chat arkadaşları ile sohbet edebilir. İşyerinden dışarı çıkmadan sanal sohbet ile yoğun iş temposundan kısa süre de olsa uzaklaşmış olur.

Mirc Chat Odalarında Mesajlaşma Kolaylığı

Chat sitelerinde mirc tabanlı programın kullanımı ile sohbet sırasında mesaj yazarken kolay ve hızlı mesajlaşma sağlanır. Yazılan mesaj karşı tarafa daha hızlı ulaşmakta karşı taraftan gönderlen mesaj da daha hızlı ulaşmaktadır. Sohbet sitelerinde ve mirc chat odaları içinde sohbet sırasında bağlantının kopması, sohbetin kesilmesi ve yarım kalması gibi tatsız durumlar yaşanmaz. Mirc programı online sohbet siteleri için tasarlanan bir program olduğu için sohbet akışının kesilmemesi için gerekli özellikler sağlanmıştır. Sohbet esnasında sohbet sitelerinde bağlantının kopması sohbetin kesilmesi chat sitelerindeki kullanıcıların hiç hoşlanmadıkları bir durumdur. Sohbetin kesilmesi ve bağlantının kopması ile tekrar bağlantıyı sağlamak, nick name ve şifreyi girip chat odasına giriş yapmak zaman kaybıdır. Bu zaman kaybını yaşamak istemeyen ve sanal arkadaşları ile yaptığı sohbetin kesilmesini isteyenler mirc chat odaları ile sohbeti tercih etmektedirler.

Mirc Chat Odalarında Sohbet Dışında Neler Yapılır?

Chat siteleri denildiğinde ilk akla sanal sohbet ve yeni arkadaşlar bulmak gelse de chat sitelerinde sohbet dışında etkinlikler de yapılabilmektedir. Müzik dinlemek, online oyun oynamak mirc chat odaları içinde sohbet dışında yapılacaklardan bir kaçıdır. Chat sitelerinde bulunan kullanıcılar ile beraber takım oyunları oynanıp eğlenceli vakit geçirilebilmektedir. Okey, tavla, futbol, araba yarışları bu online platformda oynanan oyunlardan en popüler olanlarıdır. Tek kişilik oyunlar dışında iki ve daha fazla rekabet içinde oynanan oyunlar mirc chat odalarında sohbet dışında kullanıcıların vakit geçirdikleri aktivitelerdir. Birbirleri ile oyun oynayan oyunlar ile ilgili turnuvalar düzenleyen kullanıcılar birbirleri ile yarışmaktadırlar. Online oyun dışında müzik dinlemek de farklı bir faaliyettir. Online sohbetteki kişiler birbirlerine müzik ve şarkı da göndermektedirler. Birbirlerine gönderdikleri şarkılar dışında siteye giren kişiler sevdikleri şarkıları da dinlemektedirler. Sohbet sitelerinde sanal sohbetin içindeki kişiler sohbet esnasında birbirlerine şarkı dışında fotoğraf v.s. gönderme seçenekleri de vardır. Mirc chat odaları içinde sohbet eden kullanıcıları sohbet esnasında birbirlerine fotoğraf gönderme, şarkı gönderme gibi farklı seçenekleri olması sohbeti daha eğlenceli hale getirmekte sohbet edenler jeyifli vakit geçirmektedir.

Mobil telefonlarımızdan sınırsız chat yapma keyfi!

google-play-2

Kelebek.Org sunucumuza mobil uygulamımızı indirerek mobil telefonlarınızdan dilediğiniz an bağlantı kurabilirsiniz.

Kategoriler : islami sohbet - zurna sohbet - mynet sohbet - bedava sohbet - cinsel sohbet - İstanbul Sohbet - Ankara Sohbet Odaları - Canlı Chat - Canlı Sohbet - Dini Chat Odaları - İslami Chat Odaları - İslami Chat Siteleri - İslami Sohbet Siteleri - İstanbul Chat Odaları - izmir chat odaları - izmir sohbet odaları - izmir sohbet siteleri - Kaliteli Sohbet Siteleri - mIRC Chat Odaları - mIRC Chat Siteleri - mIRC Sohbet Odaları - mIRC Sohbet Siteleri - mIRC Chat Odaları - Mobil Sohbet Odaları - Sohbet Odaları - Sohbet Odası - TR Chat Odaları - Ücretsiz Sohbet Odaları - Üyeliksiz Sohbet Siteleri